YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Pek çok insan diş kaybından muzdarip. Peki kaybedilen dişler için iyi bir alternatif olarak implantlar var. Diş kaybı sorunu olanlar implant yaptırarak bu problemlerinden kurtulabilir diyebilirsiniz. O kadar kolay olmuyor tabi noksan dişi yerine koymak. Kimi zaman korkularımız, kimi zaman ihmal kimi zaman ise ekonomik koşullar eksik diş yerine implant diş tedavisi yaptırmamızı engelliyor. Bu yazıda ekonomik nedenler ile implant tedavisi olamayanlar için bazı önemli açıklamalarda bulunacağız. Tedavisini uygun fiyatlar ile yaptırmak isteyenler ne yapmalı. Ucuz implant yaptırayım derken kaçak veya sahte implant tuzağına düşmemek için ne yapılmalı tek tek açıklayacağız. Türk malı implant fiyatları sayfamızı da okuyabilirsiniz.

Öncelikle bize bu bilgileri derlemede ve size aktarmamız için zaman ayırıp destek olan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya teşekkür etmek istiyoruz. Kendisi uzun yıllardır başarılı implant diş uygulamaları yapan saygın bir hekim. Hastaların implantlar ile ilgili yaşadıkları problemler için de çözümler üreten ve elinden geleni yapan yardımsever bir doktor. İmplantı sallanan, iltihap yapan,kırılan,kopan, düşen ona gidiyor. Bilimsel veriler ışığında sorunlara çözüm buluyor kendisi.

EN İYİ İMPLANT FİYATI

Can alıcı konu. En iyisi olsun hem de ucuz olsun. Böyle bir imkan henüz bulunmuyor yeryüzünde. İyi olan her şeyde olduğu gibi implant yapımı da malzemesi de iyi olduğunda fiyatları yükseliyor. İyi birşeyler alabilmek ödenen fiyat ile doğru orantılı çoğu zaman. Peki ucuz olduğunda kötü mü olur her şey? Bu can alıcı sorumuzu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya içtenlikle yanıtladı. Bakın bize neler anlattı.

Sağlığımız söz konusu olduğunda harcayacağımız para ikinci planda kalır. Bu nedenle öncelik fiyatta değil yapılacak işin iyi yapılmasındadır. İmplant yapımı da öncelik olarak başarıyı arar. Para kısmı ikinci planda ama önemini de koruyan bir yerdedir. Pek çok kişinin implant fiyatları yüksek geldiği için implant diş yaptırmadığını da biliyoruz. Peki yaptıran herkesin çok parası mı var? Yok tabi. Sınırlı bütçeleri ile implant yaptıran o kadar çok insan var ki. Bazen yedikelerinden içtiklerinden,gezdiklerinden kısıyor insanlar implant tedavisi olmak için. Bazen de taksit olanağını kullanarak ödemelerini zaman yayıyorlar. Bu sayede daha az zorlanarak ödeme olanağı yaratılmış oluyor. Nasıl olsa implant tedavi süresi birkaç ay sürmekte. Tedavi tamamlanana kadar ödenmesi gereken ücreti bitiriyor insanlar.

Her neyse, şimdi en iyi implant fiyatını nasıl buluruz? implant ücretleri ne kadar ona gö atalım. Piyasada A, B,C kategorisinde ürünler bulunuyor. Bunlar içerisinde A kategorisinde Alman Bego ve ITI Strauman implantlar bulunuyor. C tipi olan ise uzak doğu, kore ve çin malı implantlar. B kategorisinde İsveç, Türkiye, İsrail, Fransa gibi ülkelerden ithal edilen implantlar gelmekte.

YERLİ İMPLANT FİYATI

Gerek ödenen vergilerin yüksek olması gerek sistemin maliyetli olması nedeni ile implantlar yerli bile olsa kaliteli implant ucuz olamamakta. Özellikle Almanya implant üretiminde son derece başarılı. Alman implantlar da başarılarını perçinlemekte. Yukarıda bahsettiğim C tipi implant her yönü ile risk oluşturmaktadır. A tipi Bego implant ve ITI implant piyasa koşularına göre şekil almaktadır. Yerli implant markalarının en iyi finans performansını gösterdiklerini söylemek lazım. Yerli implant markaları Nucleoss, İmplance, İmplant KA olarak sayılabilir.