BEGO İMPLANT FİYATI

Diş kaybını genel sağlığımız, günlük yaşantımız ve estetik diş görüntümüz için ortaya çıkardığı olumsuzluklardan kurtulmak için çeşitli seçenekler var olduğunu biliyoruz. Diş hekimi çekilmiş dişin yerine bir diş köprüsü, diş protezi veya implant uygulayabilir. Her kişi için farklılık gösteren diş tedavilerinin kişiye özel yapılması ve tek bir doğru olmaması nedeni ile genel bilgiler verilebilmektedir. Size bu yazıda implant diş fiyatları, ve implant alternatif tedavi fiyatları ile ilgili bilgileri konusunda uzman diş hekiminden aldığımız bilgileri aktararak vereceğiz.

İmplant fiyatları ve markalarını sorduk
İmplant fiyatları ve markalarını sorduk

Çekilmiş diş için günümüzde en çok tercih edilen diş tedavilerinden birisi olarak bilinen implant diş tedavisi için başarı nasıl sağlanabilir. En iyi implantı en ucuz fiyat ile yaptırmak mümkün mü? Küçükçekmece İstanbul Diş kliniğinden değerli diş hekimlerine implant diş fiyatı, implant başarısını, ucuz implantları, yerli implant markalarını öğrendik. Alman malı Bego implant için ne düşündüğünü sorduk. Kaliteli implant kriterlerini ve uzun dönem implant başarısı hakkındaki görüşlerini bize aktardı.

YERLİ İMPLANT

Türk malı implant olarak artık daha fazla marka ile pazarda yerli implant rekabeti de oluşmuş durumda. Gün geçtikçe de bu implant markaları kalitelerini giderek arttırma yönünde olumlu adımlar atmaktadırlar. İmplant üretiminde kullanılan titanyum malzemenin işlenmesi bildiğimiz gibi torna cihazlarında hassas kazıma işlemleri ile olmaktadır. Kazıma sırasında malzemenin deforme olmaması, kalibrasyonu önemlidir. Tam kalibrasyonlu implant üretimi için doğru cihazlar ile çalışmak gerekir. Steril oda şartları ve bunlar kadar önemli yüzey hazırlığı işlemlerinden her biri ayrı ayrı büyük hassasiyet gerektiren işlemlerdir. Değişik çap ve boylarda implantların üzerine ölçü parçaları ve laboratuvar parçaları ile bunları bağlamak için vidalar yüksek hassasiyette olmalıdır.

BEGO İMPLANT FİYATI

Kaliteli implantın pahalı olduğu düşüncesi yaygındır. Senelerdir iyi bir implantın uygun fiyatlar ile yapılabileceğini anlatırım. Mesela çok kaliteli bir Alman implant markası olan Bego implant markası ülkemizde uzun yıllardır pazarda yer almaktadır. Alman üreticilerin Türk diş hekimliği piyasası için özel fiyat ile satışa çıkardığı bu kaliteli implant markası son derece ucuz fiyatlar ile uygulayabildiğimiz bir implant markasıdır. En iyi implantı en uygun fiyatla uygulama gayretlerimizde Bego firmasının da estetiğinde ile son derece başarılı sonuçlar veren bu Alman implantını yerli implant fiyatları ile uygulama imkanı olabilmektedir. Uzun yıllar sorunsuz kullanmak istediğimiz implantların kalitesinde şüphe duymamak için geçmişi belli ve kalite kontrolleri yapılmış implant markasının tercih edilmesi gerekir.  İyi bir implant için

  1. Köklü bir firmanın üretimi olması
  2. Üretimde süreklilik olması
  3. Menşeinin kesin olması
  4. Yüzey özelliklerinin yeterli olması
  5. Protez parçalarının çeşitliliği
  6. Cerrahi setin hassaslığı

büyük önem taşır.Bu kriterleri karşılayan implantlar hekim tarafından tercih edilir. Ancak Bego implant fiyatı gibi Türkiye’nin alım gücüne göre fiyat ayarlaması yapan Alman markası hem kalite hem de fiyat avantajlarını birlikte sunduğu için ön plana çıkmaktadır. Bego implant ile ilgili ayrıntılı bilgi veren Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya teşekkür ederiz.

İMPLANT MARKASI VE KALİTESİ

Günümüz şartlarında implantın kabına bakarak üretim yeri ile ilgili doğru bilgiye ulaşmak ek söz konusu olamamakta. Diş implantı markalarının  ürettiği implantları pazarlama kaygısı firmaların dolambaçlı yollara girmesine neden olabilmektedir.

Uzak doğuda işçilik maliyetlerinin ucuz olması nedeni ile oralarda üretilen mamullere Avrupa, İsviçre, İsveç, Amerika gibi prestijli ülkelerde üretilmiş gibi son işlemlerin yapıldığı ülkenin etiketi yapıştırıla bilmektedir. Bir çeşit etiket hilesi diyebileceğimiz bu yöntem implant ürünleri için de söz konusu olabilmektedir.

Bu konuda yapılan  uygulamalar:

Bazı imalatçılar kendi özgün marka adı dışında aynı implantı başka bir isimle sanki batı Avrupa ülkesinde üretiliyormuş gibi gösterebilmektedir. Örneğin bir firma ürettiği implantlar için İsviçre’de yeni bir implant şirketi kurup, bunun için şartları yerine getiren bir mekan tutarak, kendi ülkesinde ürettiği implantları bu ülkeye nakledip sadece paketlemesini orada yaparak implantlarına İsviçre üretimli implant gibi bir hile yapabilmektedir.

Bir grup implant markası da bu işi yaparken daha farklı bir yol seçip, sadece dış poşetleme sini batı Avrupa ülkelerinin birinde yaparak , ve de üretildiği yer açısından bilgiyi sadece bu dış poşete koyarak yapabilmektedir.

Bizim bu konuda hekimlere ve hastalara tavsiyemiz kendilerine anlatılanlarla yatinmeyerek anlatılanların doğru olup olmadığını araştırmaları ve daha bilinçli hareket etmeleri gerektiğidir. Çünkü burada esas sorun üretilen implantın ABD veya Batı Avrupa ülkesine ait olup olmaması değildir, burada esas sorun bilginin ve gerçeklerin manupule edilmesi insanlardan gizlenmesi sorunudur..

İmplant İçin Hekime mi Markaya mı Önem Vermek Gerekir?

Uygulamayı yapacak hekimin bilgi, beceri ve tecrübesi son derece önemlidir. Hekimin kullandığı görüntüleme teknikleri ve işlem için kullanacağı ekipmanlar da son derece önemlidir. İyi bir cerrahi işlem için kalibrasyonların doğru yapılmış olması, steril şartları sağlanması mutlaka gerekir.

Diş eksikliğinde kullanılan implant markası da önemsiz değildir tabi. Hekimin uygulama pratiğine yardımcı olacak cerrahi parçalarının bulunması ve uçların hassasiyeti en az implant yüzey özelliği kadar önem taşır. Kemik ile birleşme aşamasından sonra protez aşamalarında da implant markasının protetik parçalarının çeşitliliği önem kazanır. Ölçü parçaları ve laboratuvar parçalarının yeterli hassasiyeti taşıması gerekmektedir.

İşlem aşamalarından her hangi birisinde sorun yaşanması durumunda muhatap hekimdir. Bu nedenle hekim iyi ürün kullanmak ister. Yıllarca sorumluluğunu taşıyacağı diş tedavisi için en iyi implant markasını kullanıp en iyi diş kaplamasını yapmak ana hedefidir.

Hasta hekimin bilgisine güvenmeli ve implant markası seçimini hekime bırakmalıdır. Diş hekimi de kendisine uygulamayacağı implantı asla hastalarına uygulamamalıdır. Yapılan hinterlantta sürekli ürün bulunabilir olması, geçmişinin bilinir olması ve protez parçalarının temininde sıkıntı yaşanmayacak olması gerekir.

İMPLANT FİYATI

2018 VE ÖNCESİ İMPLANT ÜCRETLERİ
20001000 EURO
2017550 EURO
2018500 EURO