Nucleoss implant

Diş hekimliğinde kullanılan implantların sayısı günümüzde 100 ü geçti. Doğal diş gibi kullanılabilen implant vidaları sayesinde artık gerek protezler gerek eksik dişler daha rahat uygulanabiliyor ve kullanılabiliyor.

Türkiye de üretilen markalara göz atalım

Sayfa İçeriği

NUCLEOSS İMPLANT

İzmir de Şanlılar Medikal tarafından üretilen bir implant markası olan Nucleoss Dünya satndartlarında bir implantdır. Güvenle kullanılabilen yerli implant olarak ön sıralarda yer alan bu implant markası fiyat olarak da yabancı firmalar ile rekabet edebilecek düzeydedir. En son üretim teknolojileri ile kurulan İzmir fabrikası İstanbul Küçükçekmece deki MKS medikal ile satış ağını başarı ile sürdürmektedir.

Bir implantın iyi olması sadece üretildiği yer ile ölçülemez. İmplantlar medikal ürünler oldukları için satışa çıkmadan önce birçok biyolojik ve mekanik testi geçmek zorundadırlar. Nucleoss implantlar da bu aşamaları başarı ile geçip kendini ispatlamış bir impant markasıdır.

Nucleoss implant diş
Nucleoss implant diş

T5 implant lansmanını 2016 Temmuz ayında İzmir Çeşme de yapan yerli implant markası nucleoss gelecek vadeden bir firma olarak göze çarpıyor. Diş hekimliği alanında yerli üretimin nerede ise hiç olmaması bu güzide firmanın işini biraz zorlaştırıyor. Çünkü yerli üretime alışık değiliz. Yerli ürün yapılamaz yapılsa da iyi olmaz ön yargısı nedeni ile implantın Türkiye de üretilmesine şüpheci bakılıyor. Oysa firma buna aldırış etmeden almış başını gidiyor. Dünyada 15 den fazla ülkeye ihracat yapar duruma çoktan gelmiş. Yurt dışına sattığı ürünler yurt içine sattıklarından kat be kat fazla.

İnançlı ve kararlı bir şekilde çalışan İzmir firması Şanlılar yerli implant üretiminde haklı bir şan şöhret kazanmış durumda. İmplantın tasarımı ve yüzey özellikleri biyolojik mekanik uyumu cerrahi aşamaların kullanım rahatlığı ve en önemlisi başarı oranı göz kamaştırıyor.

İmplant seçiminde göz önüne alınması gereken en önemli faktörlerden birisi olan protez parçalarının çeşitliliği ve değişik özelliklerde protez yapımına olanak sağlaması bu implantın olumlu özelliklerinden bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Ölçü arçalarının hassasiyeti ve kullanım kolaylığı sayesinde nucleoss implant sistemi için hatasız ölçü almak mümkün.

Örnek bir üretici firma olan Şanlılar Medikal  kutluyor çalışmalarında başarılarının artarak devam etmesini bekliyoruz. İyi ki varsın nucleoss implant.