İMPLANT YAPIM SÜRESİ

Diş kaybedilince yerine en kısa sürede yenisini takmak isteriz. Bu yazıda implant yapım süreci ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Şakasını yaparsak.

Gel vatandaş gel bir günde implant diye çağırdıklarını duyar gibiyim. Yoksa sizi de mi çağırdılar. Bir günde implant tedavisi. Kulağa da ne kadar güzel geliyor değil mi? Evet mucize gibi bir günde diş takmak. Eskiler derler ki Kırıkhan a git bir haftada diş yapsınlar. E tabi artık teknoloji ilerledi. Kırıkhan da olmasa bile İstanbul da bir günde diş yapımı mümkün mü sizce? Değil ise implant yapım süresi ne kadar?

Hadi yavrucum tak dişimizi gönder bizi. Parası ne ise vereceğiz dedik ya!

İmplant yapımı Küçükçekmece
İmplant yapımı

Çok zor soru sormadım aslında. Siz nasıl olsa konunun uzmanı değilsiniz. Fazla kafanızı karıştırmaya gerek yok aslında. Ne olacak altı üstü bi implant. Üzerine de yapılacak bir tane diş değil mi sanki. Yapıver gidelim. Bizi oyalama. İşimiz gücümüz var. Senin de işin vardır. Hadi yavrucum tak dişimizi gönder bizi. Parası ne ise vericez dedik ya!

Aslına bakarsanız haksız da değil yani. Nedir aylarca bi diş ile sallanıp durmak. Altı üstü bir vida. Sıkıştır gidelim. O tutar nasıl olsa. Kazın ayağı hiç de böyle değil tabi. Sabır ile her hastaya anlatmak gerekse bile tek tek anlatmak lazım. Bir günde implant ve üzerine diş yapımı her ne kadar mümkün olsa bile ilk tercihimiz olmamalıdır.

İMPLANT YAPIM SÜRESİ

Aslına bakarsanız implant yapmak bazen diş çekmekten kısa sürer. Ama implant yapım süresi derken implantlar ve üzerindeki diş kaplama ve köprü, protez uygulamasının tamamlanması için geçen toplam süreyi kastediyor olmalısınız. Evet implant tedavisi uzun süren bir tedavidir. Hele de diş çekim yapıldı ise dişin çekim boşluğunun iyileşmesi oldukça sabır isteyen süreçtir.Genel olarak implant yapımında

  1. Hazırlık
  2. Cerrahi süreç
  3. İyileşme vidaları
  4. Protez için ölçü

aşamaları gerçekleşir. Hazırlık süresi her kişi için farklılık gösterir. Bazen çekim yeri yileşmeiş ve implant için hazır olur. Diş çekildi ise enfeksiyon da var ise 2-4 ay beklemek iyi olur. Diş çekim alanı temiz ve yeterli kemik hacmi de mevcut ise hemen implant uygulaması yapılabilir.

İMPLANT CERRAHİ AŞAMASI

Çene cerrahisi uzmanı tarafından steril koşullar altında uygulanan aşamadır. Diş eti açılarak altındaki kemik içerisine implant vidası yerleştirilir.

Çekilen dişin durumuna bağlı olarak farklı süreler verilebilir size. Siz bana dişim çekildi ne kadar süre sonra implant yapımı gerçekleştirebilirsiniz diye sorarsanız ben de size diş nasıldı ve çekimi ne şekilde yapıldı diye sormak zorundayım. Çünkü bunu öğrenmeden size vereceğim süre çok tutarsız olacaktır. Sizi de yanlış yönlendirmek hiç istemem. Dişi çeken doktorunuza sorsaydınız keşke demek de olmaz şimdi. Aslına bakarsanız en iyi o bilir ama olan olmuş. Bana sorduğunuza yada araştırdığınızda göre dişinizi çektirirken bu soruyu sormak aklınıza gelmedi sanırım.

İMPLANT DİŞ YAPIMI NE KADAR SÜRER?

Her insan ve her diş için farklı olabilir diş çekimi sonrası implant yapım süresi. Şartlar uygun ise dişiniz çekildiği anda implant yerleştirilebilir. Bu kararı doğru verdiysek genelde dişi çekip hemen implant yapma işi çok başarılı olur. Ama acele etmek için zorla verilmiş bir karar ise hatalı bir karardır. Yanlış hesap Bağdat dan döner misali implant kaybı ile bir daha yanlış karar vermemeyi öğreten tecrübe edinebilirsiniz. İşte tam da bunu söylemek isterim ki bu tecrübe sizin işinize pek yaramaz. Sadece hayatınızı zorlaştırır. Bırakın senelerdir bu işi yapan hekim edindiği tecrübeleri ve bilgi birikimi ile size öneride bulunsun. Siz de onun tavsiyeleri doğrultusunda sorunsuz bir diş tedavisi gerçekleştirin. Sağlıklı uzun süreli kullanabileceğiniz dişlerinize kavuşun.

Yazıyı okumaya süre öğrenmek için başlamıştınız. Bu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya da lafı uzattı bir süre söylemedi demeyin. Şimdi size implant için ne kadar beklemek gerekir sorusuna cevap vereceğim. Hem de en doğru cavabı veriyorum Hazır mısınız. Tek cümle ile en doğru cevap! Gerektiği kadar. Yani enfeksiyon yok ise ve çekim sonrası çekilen diş yeri uygun ise hemen yapılabilir. İltahap var ise 3-5 ay beklemek gerekebilir. Kemik tozu koyuldu ise 6 ay beklemek gerekir. Siz en iyisi muayene olun size en doğru süreyi söylememize fırsat vermiş olursunuz. Tedavi maliyetlerinizi ve alternatif tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi de alırsınız. Yani tam da olması gerektiği gibi bir işi yapmadan önce kırk defa düşünüp bir defa yapmış olursunuz. Bu size çok şey kazandıracak emin olabilirsiniz.

Özetlemek gerekir ise implant tedavisi için her kişide tedavi süresi farklılık gösterebilir. Sizin implant tedavinizin ne kadar süreceğini merak ediyorsanız randevu alıp kesin ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Sadece implant yapım süresi değil implant fiyatları ve üzerine yapılacak porselen diş veya zirkonyum diş fiyatları da hesaplanmış olur. Randevu almak için 02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya