Bego İmplant

İmplant markaları içerisinde en çok tercih markaları araştıran hastalar için genel bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle implantın markasından önce tedavinin planlama ve uygulama aşamasının önemli  olduğu bilinmelidir. Bego veya Astra gibi bilinen implantların dışında yüzerce çeşit implant diş markası vardır.

Türkiye’de uygulanan implantlar Alman, İsrail, Amerikan, Fransız, İsviçre ve Uzak doğu kökenlidir. Son yıllarda Türkiye’de üretimi yapımı implantlar da vardır. Hatta bu markalar Dünya pazarında ve Türkiye’de birlikte satışa sunulmuştur.

İmplant üretimi için belirli bir standart gerekir. Asgari düzeyde bu özellikleri taşıyan implantlar piyasada satış için izin alabilmektedir.

Ancak uzun süre araştırma geliştirme yapan ve uygulanan implantların üzerinde yeni bilimsel çalışmalar yapan firmalar daha eski firmalardır.

Alman Bego firmasında diş hekimliği sektöründe uzun süredir implant üreten ve ürettiği ilk danslar ile ilgili sürekli bir gelişim içerisinde olan bilinen bir firmadır. İmplant firmaları araştırma geliştirme bütçesi olarak ayırdıkları parayı implant satış fiyatı olarak hekimlere ve dolayısı ile de hastalara yansıtmaktadır.

Hekimler ve hastalar bütün bu araştırma geliştirme giderlerini implanta verdikleri para ile öderler. Ancak araştırma geliştirmeler implantın uzun ömürlü ve kaliteli olmasını yani kullanılacak implant üzeri protezlerin de uzun ömürlü sorunsuz olmasını sağlarlar.

Ucuz implant markası ile pahalı implant markaları arasında çok da büyük fiyat farkları bulunmaz. Sizin için önemli olan tedavi planının doğru yapılmasıdır. İyi bir tedavi planı ile çok uzun süre kullanabileceğiniz dişlere sahip olabilirsiniz. Size uygun tedavi planı yapılabilmesi için 02126616979 dan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan randevu alabilirsiniz.

Bego implant fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.Telefon ile sadece randevu verebiliyoruz. Lütfen fiyat bilgisi istemeyiniz. Her vakanın zorluk derecesi farklı olduğu için fiyatları da değişebilmektedir. Genel olarak implantın 2000 liradan ucuz olmadığını bilmeniz gerekir.

Genel olarak bakıldığında bütün implantlar birbirine benziyor. Silindirik vida şeklindeki implantlar üzerinde yapıldığı anda bir kapak olur. Ağızda diş eti altında iyileşme süresini tamamladığında bu kapak çıkarılır. İyileşme başlığı takılır. Yaklaşık bir hafta sonra iyileşme başlığı da çıkarılarak ölçü parçaları uygulanır ve ağız içerisinde ölçü alınır. Alınan bu ölçü diş laboratuvarına gönderilir. Bu aşamadan sonra normal kesik diş gibi işlem gören köprü yapılır.