İMPLANT YAPTIRANLAR

Hangi neden ile çekilmiş olur ise olsun diş kaybı sindirim sistemimiz için büyük bir eksiklik yaratır. Sadece çiğneme değil estetik olarak da sorun yaşarız. Diğer taraftan da konuşmanın bozulduğu gözlemlenir. Kelime telaffuzları bozulur. Bu nedenlerden sadece birisi bile o dişin yerine onu taklit eden diş protezi veya diş implantı koyulması için yeterli bir sebeptir.

Hastalar için diş doktoruna gitmek maddi manevi istenmeyen ve mümkün olduğunca ertelenen bir eylem. Ancak son noktaya gelip de diş hekimine gidildiğinde de dişin çekilmesi gerekebiliyor. Diş çekildikten sonra da onun boşluğunu en iyi şekilde dolduracak diş tedavi ve rehabilitasyon seçenekleri araştırılmaya başlanıyor.

Bu seçeneklerden bir tanesi diş köprüsüdür. Yani dişin kesilerek üzerine kaplama geçirilmesi yöntemidir. Eksik diş olduğunda köprü tedavisi denilen bu yöntem diş aşındırması gerektirmektedir. Porselen diş kaplamalar ile yapılan diş köprülerinde ortaya çıkan sorunlar nedeni ile günümüzde zirkonyum diş kaplama veya implant tedavisi en iyi iki seçenek olarak görülmektedir. zirkonyum diş fiyatları ile implant fiyatları arasında bir miktar zirkonyum lehine fark olsa bile iki tedavi fiyatı arasında fazla bir fark bulunmamaktadır.  Öncelik fiyat olmamalıdır diye hep söylemişimdir. Zirkonyum fiyatları daha ekonomik olsa bile implant yapımı için değerlendirme mutlaka yapılmalıdır. İmplant fiyatları 500 Euro gibi rakamlar ile başlamaktadır. Önce implant yaptıran kişilerin yorumlarına göz atıp sonra zirkonyum diş fiyatı ile implant fiyatlarını daha detaylı inceleyelim.

İMPLANT YAPTIRANLARIN ŞİKAYET VE MEMNUNİYETLERİ

İmplant Diş
İmplant Diş

Her diş eksikliği implant tedavisi ile sonuçlanmaz. Bazı durumlarda protez ve diş köprüleri kullanmayı tercih eden hastalar olmaktadır. Şimdi sizlere hastaların implant tedavisi ile ilgili yapım aşaması sonrası verdiği geri bildirimleri aktarmak istiyorum.

Gerçekten korktuğum bir tedavi idi. Senelerce tam diş protezi kullandım. Damaklarım biraz daha fazla erise belki şimdi kullandığım gibi sabit dişlerim olmayacaktı. Korkulacak bir şey yok. Takıp çıkaracağım damak yerine şimdi sabit diş kullanıyorum. Herkese öneririm.

A.G. (İSTANBUL)

Yerli implant fiyatları. Alman Bego implant
Yerli implant fiyatları. Alman Bego implant

Tedavilerine düzenli gelen hastalarımızdan birisi olan H.A. 5 aylık tedavi sonrasında kendi dişleri gibi sabit implant üzeri diş protezlerine kavuştu. Tedavi süresi içerisinde ödemelerin taksit taksit ödeyen hastamız artık kendi dişi gibi kullandığı implant üzeri zirkonyum diş kaplamalarına gözü gibi bakıyor. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor sağlıklı günler diliyoruz kendisine.

Gördüğünüz gibi implant ve üzerine uygulanan diş kaplama ve diş köprü protezleri büyük bir çiğneme konforu sağlamakta. Kendiniz için en iyi olanı istiyor ve arıyor iseniz siz de geç kalmadan konusunda uzman tecrübeli diş hekimleri ile yapılabilecek tedavileri ve alternatifleri zaman kaybetmeden görüşün. Uzman ile görüşerek diş tedavi planı oluşturmanız sizin gereksiz yere implant markaları, implant özellikleri, implant yapımı gibi konularda araştırma yapmanıza gerek bırakmaz. Hepsini birinci el uzmanından canlı canl öğrenebilirsiniz. Bazı hastaların da implant videoları izleyerek gereksiz yere korku ve paniğe kapıldığına şahit oluyorum. Kim size implant videosu izle dedi diye sorduğumda karşıma çıktı deseler bile iş işten geçmiş oluyor.

Sizin implant videosu izleme ve korkuya kapılmanızı istemem. Bu nedenle sizlere şema üzerinde yapılacak işlemleri tek tek anlattığım bir sunumum mevcut. Görüşmek için geldiğinizde implant yapım aşamalarını ve implant sonrası uygulanabilecek zirkonyum diş kaplama, implant üzeri porselen diş kaplama ile implant üzeri hassas tutuculu diş protezlerinin üzerinde sunum yapabiliriz. İmplant fiyatları ile zirkonyum diş fiyatı arasında seçme imkanınız olacaktır. En iyi tedavi seçenekleri hastaların istek beklenti ve ihtiyaçlarının doğru analizi ile ortaya çıkmaktadır.

  1. İmplant yaptıranlar ile yaptırmayanlar arasında tedavi sonrası yapılan değerlendirmelerde.
  2. Hareketli diş protezi kullananlarda implant yaptırma arzusu olduğu,
  3. Diş köprüsü yaptıranların özellikle zirkonyum diş kaplamalarından son derece memnun oldukları,
  4. Porselen diş kaplamalar yaptıranların ise en kısa zamanda zirkonyum diş kaplamalar ile değişim talepleri olduğu görülebilir.

Ekonomik nedenler bazen implant yaptırmayı olanaksız duruma getirebilmektedir. Hasta için implant can kurtarıcı mahiyette olduğunda bizler de en büyük kolaylıkları sağlayarak kişinin ömür boyu rahat bir şekilde kullanabileceği implant üzeri diş tedavilerini gerçekleştirmekten mutluluk duymaktayız.

Sağlıkla kalın.

18/12/2017