Daha iyi çiğnemek ve gülümsemek için!

İmplant diş tedavisi mucize yaratabilirmi?

DİŞLERİNİ KAYBEDEN HASTALAR YEMEK YİYEBİLMEK, RAHAT KONUŞABİLMEK VE DAHA İYİ GÖRÜNÜME KAVUŞMAK AMACI İLE ARAYIŞA GİRERLER. HAKLI OLARAK KENDİ DİŞLERİ GİBİ ÇİĞNEME YAPABİLECEKLERİ ESTETİK VE İŞLEVSEL BİR ARAYIŞ İÇERİSİNDE OLAN TAM DİŞSİZ HASTALAR İÇİN EN İYİ TEDAVİ SEÇENEKLERİNDEN BİR TANESİ ŞÜPHESİZ İMPLANT TEDAVİSİDİR.

Diş hekimi Sertaç Kızılkaya bütün dişlerini kaybeden hastalar için implant tedavisinin nerede ise kurtarıcı bir tedavi alternatifi olduğunu söyledi. Diş kaybından sonra dişsiz dönemde sindirim sorunları ile belirtiler vermeye başlayan tedavi ihtiyacı sosyal olarak da dişsiz görünümün toplumda tepki yaratması ve dişlerinizi neden yaptırmıyorsunuz soruları proteze alışmakta zorlanan kişilerin implant tedavisine yönlenmesine neden olmaktadır.

Aslında yüz yıldan daha uzun bir süredir tam damak protezler ile giderilen bu sorun günümüzde daha konforlu ve estetik sonuçlar veren implant diş tedavisi ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

İmplant yaptırmak için implant fiyatları ve markalarını araştıran hastalar için genel bir rehber olması amacı ile bazı bilgileri paylaşmakta yarar var.

İmplant marka ve fiyatları ile yapım ücretleri her klinikte farklı bunun nedenini merak ediyorsanız yazıyı okumalısınız.

İMPLANT FİYATINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Bu tedaviye ihtiyacı olan kişiler genellikle fiyat ve ödeme şartları nedeni ile tedavilerini erteler veya hiç yaptıramazlar. Bazı durumlarda da bitmek bilmeyen araştırma dönemi söz konusu olabilir. Araştırmaya başladığınızda komşular, arkadaşlar ve akrabalar farklı bilgiler verir. Siz de en iyisi internetten araştırayım dediğinizde maceranız başlamıştır.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu muhatap olduğunuz bilgi vericinin bir doktor olmasıdır. İmplant firmaları veya satış personeli kendi ürününü satmak için  taraflı olacaktır. Sizin ihtiyacınız ucuz implant mı yoksa kaliteli implant mı? Bu önemli noktaya karar vermeniz gerekir.

En iyiyi ucuz fiyatlar ile yaptırmak ise mümkün değildir. Kullanılan implant malzemesinin yurt dışından geldiğini ve döviz ile alındığını hatırlatmak isterim.

Kliniğin genel giderleri, implant uygulaması, ve daha sonra implantı üzerine yapılacak dişler emek ve zaman gerektirir. Burada tek maliyetiniz implant vidası değildir. Üzerine yapılacak dişi ve bütün tedavi seanslarında harcanan zaman ve malzeme ile implant uygulamasının aslında bu fiyatları hak ettiğini göreceksiniz.

İMPLANT YAPTIRANLAR NE DİYOR?

Birçok kişi implant yapım aşamalarında ağrı hissedeceği endişesini taşır. Bu yersiz ve gereksiz bir endişedir. Bütün süreçte konforlu ve ağrısız bir tedavi yöntemi olan implant tedavisini implant yaptıran hastalar bilseydim hiç beklemeden daha önce yaptırırdım şeklinde güzel bir ifade ile özetlerler. Dişsiz geçirilen zaman ve estetik sorunlar yıllarca boşuna yaşanmış olur. Tedavinin sonunda da verilen emeğe ve kullanılan onca malzemeyi gören hastalar gerçekten bu fiyat az bile diye görüşlerini dile getirirler.

TÜRKİYEDE İMPLANT FİYATLARI

Ülkemiz yetişmiş insan gücü ve özellikle sağlık alanındaki başarılı hekimleri ile Dünyanın dikkatini üzerine çekmektedir. İmplant tedavilerinde de bu süreç devam eder. Birçok ülkeden yurdumuza gelen hastalar implant tedavilerini Türkiye de yaptırırlar. Tercih nedenleri sorulduğunda yapılan tedavilerdeki başarı ve fiyatların ucuz olması ilk sıralarda yer alır. Gerçekten de özellikle diş tedavilerinde ve implant uygulamalarında hem kaliteli hemde ucuz diş yapılan bir ülkedir Türkiye.